Aceste fotografii premiate de câini vă vor face să se topească inima

Cuprins:

Anonim

Fotografii de: The Kennel Club

Clubul de Kennel a anunțat câștigătorii concursului "Fotograful anului 2011". Aruncati o privire la fotografiile castigatoare!

Cele mai multe, dacă nu toate, animalele de companie se luptă întotdeauna cu spațiu de stocare pe telefoanele lor, și se datorează în principal faptului că ei nu se pot opri să creeze poze cu furbalele lor. Am literalmente sute de imagini identice ale câinilor și pisicilor mele care dormeau - fiecare pui de somn este o sesiune foto, într-adevăr.

Dar când ești profesionist, acele fotografii nenumărate se termină într-un moment perfect capturat (ceea ce nu se întâmplă întotdeauna cu noi amatori de telefoane). Concursul "Fotograful anului al câinelui clubului" a selectat cele mai bune dintre cele mai bune, printre aproape 10.000 de înregistrări din 70 de țări diferite. Iată fotografiile incitante, adorabile și în mișcare care au câștigat unele din cele 10 categorii ale concursului.

Image
Image

Câștigătorul general, precum și campionul în Oldies, a fost portretul uluitor al unui mare senior Dane Noa, intitulat "Lady of the Mystery Forest". Imaginea atmosferică și magică a fost luată de fotograful olandez Monica van der Maden.

În categoria Portret, câștigătorul a fost o fotografie a superbelor Labs negre într-un câmp de frunziș de toamnă aprins, de Carol Durrant din Regatul Unit.
Image
Image

Unul dintre preferatele mele este cu siguranta fotografia lui Tracy Kidd a lui Cavaliers si Retrievers dupa ce pare a fi o zi plina, care a luat victoria la Câini la locul de muncă categorie. Uită-te la acele fețe frumoase!

Image
Image

Fotograful israelian Elinor Roizman a ocupat primul loc în această categorie Câini de la Play pentru inima ei topiind pic de Lili Pomeranian încercarea de a mușca un balon de săpun. Serios, băieți. Nu poate fi mai dragut decat asta!

Image
Image

Fotografia maghiară de 16 ani, Tamara Kedves, a făcut o imagine a turmei sale adorabile de Collie de frontieră, răcită într-o zi însorită, și a câștigat locul I înÎmi plac câinii pentru că … categorie.

Image
Image

Deși toate imaginile care au făcut cutul au fost absolut superbe, cel care a lovit o coardă cu mine a fost fotografia care a câștigat în Câini de salvare categorie. Fotografia care a fost frumos numită "S-au găsit acasă"A fost făcută de fotograful american Sonya Kolb.

Asigurați-vă că vizitați site-ul The Kennel Club pentru mai multe imagini câștigătoare sau, dacă sunteți destul de norocos să fiți la Londra din iulie până în octombrie, expoziția lor cu primele 3 intrări din fiecare categorie